Світлодіодна стрічка

Світлодіодна стрічка

Світлодіодна стрічка RGBОстаннім часом одним із найпопулярніших джерел світла при організації освітлення та підсвічування стала світлодіодна стрічка. У цій статті ми розглянемо якими бувають різновиди ЛЄД стрічки. Крім того, ознайомимося з правильним її живленням електричним струмом.

Отже, світлодіодна стрічка це, по суті, гнучка друкована плата. У неї є сховані в тілі стрічки струмопровідні доріжки, світлодіоди зовнішнього монтажу та резистори, що обмежують електричний струм.

Застосовуються SMD (surface mount device-елемент поверхневого монтажу) світлодіоди невеликих розмірів та Світлодіодна стрічка - розміри діодів.потужності. Це:

 • SMD-3528 — 3,5 мм х 2,8 мм — 0,11 Вт;

 • SMD-5050 – 5мм Х 5мм – 0,3 Вт;

 • SMD-5630 — 5,6 мм Х 3 мм — 0,5 Вт;

 • SMD-5730 — 5,7 мм Х3 мм — 0,5 Вт.

Самі ж світлодіодні стрічки випускаються та продаються на бобінах. Довжина бобіни найчастіше 5 м.п. На кожній упаковці нанесено маркування з її параметрами. Це: довжина, ширина, напруга живлення, потужність, яскравість, колірна температура, кількість діодів на метр.

Найчастіше світлодіодні стрічки розраховані на роботу при напрузі живлення 12 вольт. Розглянемо її докладніше. Стрічка розбивається на групи, кожна з яких містить по три світлодіоди та один струмообмежуючий резистор. Цей модуль живиться напругою 12 вольт. На стрічці завдовжки 5 м.п. міститься багато таких груп, і всі вони з’єднані паралельно. 

За необхідності стрічку можна різати на шматки потрібного розміру. При цьому це можна робити лише у місцях, де є відповідні позначки. У місцях різу зображуються ножиці чи лінії.

Світлодіодна стрічка та її характеристики.

Світлодіодна стрічка упаковка та характеристикиСтрічки випускають різної потужності та яскравості. Це залежить від кількості світлодіодів на ній. Показник густини буває 30; 54; 60; 84; 120; та більше світлодіодів на кожному метрі.

На упаковці міститься інформація:

 • Напруга живлення (буває 12; 24 та 48 V)

 • Потужність погонного метра стрічки (W)

 • Кількість світлодіодів на метр

 • Колірна температура світлового потоку (К)

 • Світловий потік (Lm)

Виходячи з інформації на упаковці та довжині вибраної стрічки потрібно підібрати блок живлення.

Допустимо ви вибрали стрічку з параметрами:

 • Світловий потік — 800 Lm;

 • Потужність — 12 W.

та ви визначилися, що вам потрібно 4 м.п. цієї стрічки. Розрахунок проводимо за простою формулою

P = p1 Х L

P = 12 w X 4 м.п. = 48 w.

Додаємо 30% потужності для забезпечення роботи драйвера у номінальному режимі. Адже відомо, що світлодіоди працюють довше за блоки живлення. У результаті маємо 48Х1,3=62,4 W. При виборі БП значення потужності блоку живлення вибирається більше 62 Ватт.

Світлодіодна стрічка - різновиди.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.