ФІЛАМЕНТ

Філамент. що це?

Оригінальним по конструкції джерелом світла є філаментні лампи. Зовні вона виглядає, як лампочка Едісона, але замість ниток розжарювання, світло випромінюють тонкі нитки з світлодіодів. Розглянемо, що це за штуковина.

Філамент. Зовнішній вигляд.Для виробництва світлодіодних ламп застосовуються, як правило, світлодіоди в форматі SMD. Головним недоліком цього рішення є те, що діоди світять в одну сторону конусом світлового випромінювання з кутом 110 градусів. Це дуже погіршує освітлення приміщень при використанні ЛЕД лампочок в люстрах. Та й зовнішній вигляд люстр (особливо кришталевих) дуже сильно втрачає в естетичному сприйнятті.

Історія винаходу.

Інженери різних країн і компаній намагалися вирішити цю проблему. Першими лампи зі світлодіодними нитками в звичних скляних колбах були виготовлені в 2008 році японською компанією “Ushio Lighting”.

Як влаштовано лампу на філаменті.

Філамент. З чого складається.Трохи докладніше про ці лампи. Світло в них випромінюють кілька світлодіодних ниток зі світлодіодами, розміщеними на скляній ніжці. Від зовнішнього впливу вони захищаються скляною звичною колбою, як у старій лампи розжарювання. В основі лампи знаходиться цоколь з розмірами, як правило, Е27 або Е14. Усередині цоколя захований драйвер (блок живлення світлодіодних елементів).

  • Філамент-це світлодіодний елемент, що випромінює світло. Складається з основи — палички з сапфірового скла, на якій змонтовані послідовно розміщені маленькі світлодіоди. Кількість діодів в кожній нитці зазвичай 28 шт. Потужність філамента від 0,8 до 1,3 Вт. Світлодіоди покриті люмінофором і кольоровим захисним лаком. Часто в одному елементі чергуються світлодіоди синього і червоного кольорів.
  • Колба — герметичний прозорий скляний корпус, буває різної форми із тонуванням або без нього. Корпус якісної лампи заповнюється гелієм. Гелій має більшу, ніж повітря теплопровідність. Газ необхідний для швидкого відведення тепла від філаментів, які нагріваються при світінні. Завдання: не дати нагрітися світлодіодним елементам до 60 градусів.
  • Драйвер (блок живлення світлодіодів) збирається з невеликих деталей і розміщується в цоколі лампи. Цоколь найчастіше має популярний і поширений розмір Е27 або Е14. Таку лампу можна використовувати з будь-якою побутовою люстрою або світильником. Завдання драйвера забезпечити роботу філаментів в оптимальному режимі. Якісні драйвера відомих компаній працюють з пульсаціями менше 1%. Блоки живлення дешевих виробників допускаю мерехтіння ламп з амплітудою до 80%.

 

Плюси та недоліки  філаменту.

Тепер трохи про «плюси» і «мінуси» цієї технології.

Головним достоїнством є:

  • більш високий ККД у порівнянні з лампами наЛампи на філаментах та на спіралях розжарювання. SMD світлодіодах;
  •  різноманітність форм і кольору колби;
  • зручність використання;
  • поширення світла у всіх напрямках;
  • звичний зовнішній вигляд.

Головним недоліком є:

  • без радіатора неможливо якісно відвести тепло від світлодіодів, і як наслідок — невелика обмежена потужність кожного філамента;
  • Прогнозовано відносно недовгий термін служби лампи від можливого перегріву елемента, що випромінює світло.

Але якщо купувати лампи від відомих виробників, то вони вам будуть служити багато років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *