Фітолампи. Освітлення теплиць

Фітолампи. Освітлення теплиць

Фітолампи. Освітлення теплиць та оранжерей. В цій статті ми розглянемо ці питання.

При вирощуванні тепличної продукції фермери наражаються на необхідність організації додаткового освітлення рослин. Це необхідно у зв’язку зі скороченням світлового дня і зменшенням кількості сонячних днів в холодну пору року. А для росту рослин потрібно багато світла.

 Для освітлення теплиць раніше повсюдноФітолампи. Освітлення теплиць . Спектр ДНаТ. застосовувалися світильники з натрієвими лампами (ДНаТ). Вони показали себе ефективними пристроями по організації досвіту рослин. Але у них є недоліки. Головне — це підвищене нагрівання повітря в теплиці та термін служби доволі дорогої лампи. Але останнім часом їм конкуренцію почали складати світлодіодні світильники. Розглянемо плюси і мінуси цих технологій.

Найефективнішими лампами ДНаТ є лампи потужністю 600 вт. Саме вони забезпечують ефективність на рівні 1,5 мкмоль / дж. Важливо, що лампи потужністю 100 -150 Вт мають показник в півтора рази нижче.

Фітолампи. Освітлення теплиць . Нові технології.

Світлодіодні світильники з високим відношенням Лм / Вт також дають фіто ефективність на рівні 1,5 мкмоль / дж. Та навіть більше. І ця ефективність присутня у ЛЕД світильників будь-якої потужності.

Головна їхня відмінність в спектрі випромінюваного світла. Спектр лампи ДНаТ досить широкий, але має велику нерівномірність. Ми бачимо великий скачок в зоні жовтого і червоних кольорів. Але рослини отримують мало складової у синій і зеленій частині спектра. (Див. мал).

Фітолампи. Освітлення теплиць . Поглинання спектру світла.Фітолампи. Освітлення теплиць . Що краще

Є думка, що зелене світло не потрібно рослинам. Частково це так. Для процесу фотосинтезу він не потрібен, але для правильного росту клітин і формування хімічного складу рослини він необхідний. Від повноти спектру залежить яким за якістю буде продукт.

Фітолампи. Освітлення теплиць . Спектр фітолампи.На ринку представлено багато типів фіто світильників і фітоламп. Вони випромінюють світло тільки синього та червоного кольорів. Зелений колір спектра у них відсутній. Але як ми писали, він також необхідний рослинам. Зелене світло здатне проникати крізь товщу клітин до нижніх шарів і активно впливати на процеси всередині них. У салату, наприклад, підвищується врожайність. У томатів та інших плодів стає кращим відношення цукрів / кислот.

Крім того синій і червоний світлодіоди випромінюють світло на постійних частотах з постійною інтенсивністю. А при зростанні рослин, цвітінні та дозріванні плодів їм необхідні різні ділянки спектру світла. Синьо червоні освітлювальні прилади цього забезпечити не можуть. Який є вихід?

На малюнку ми бачимо спектр білого світлодіода К 5000 з високим CRI = 90. у парі з червоним.

Спектр білого світлодіоду К 5000; CRI =90 та червоного. Оптимальним буде світильник з білим світлодіодом та CRI більшим 90, але у нього є дефіцит у зоні червоного випромінювання. В комбінацію до нього рекомендується додати глибоко червоний діод, що випромінює світло на частоті 650-680 нм. У цьому випадку рослина отримує увесь спектр світла, який наближається до сонячного. І в різних фазах росту та дозрівання плодів вона використовує ті ділянки випромінювання, які їй необхідні в саме цей проміжок часу.

Фітолампи. Освітлення теплиць . Стаття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *