Квантові точки

  • Світлодіоди

Світлодіод — це напівпровідниковий елемент, що випромінює світло при проходженні крізь нього електричного струму. Перші світлодіоди світилися червоним світлом. Пізніше були отримані світлодіоди зеленого і жовтого кольорів світіння. Проривом стало створення в 1993 році світлодіода високої яскравості, що випромінював світло синього кольору.

Квантові точки статья.Є два шляхи для отримання білого світла. Перший-багатокристальні RGB-світлодіоди (червоний + зелений + синій), об’єднані в одному корпусі. Другий- сині світлодіоди, покриті шаром люмінофору.

Люмінофорні світлодіоди недорогі і мають гарні світлові характеристики. Однак люмінофори мають широкий діапазон випромінювань, тому важко отримати світіння необхідного кольору.

У 2012 році група вчених Массачусетського Технологічного інституту запропонувала використовувати в якості люмінофора квантові точки.

  • Що таке квантова точка

Квантові точки випробування.Квантова точка — це напівпровідник, електричні характеристики якого залежать від його форми і розміру. Для прояву суттєвих квантових ефектів, розмір квантової точки повинен бути дуже малий. Від декількох десятків до декількох сотень атомів. Електрон в такому нанокристалі має безліч стаціонарних рівнів енергії. При переході електрона між рівнями випромінюється фотон. Його енергію можна змінювати, змінюючи розмір квантової точки. Це відповідно дозволяє регулювати колірну температуру світла, що випускається квантовою точкою.

Квантові точки випромінюють світло у вузькому спектральному діапазоні, і їх термін служби практично необмежений.

Турецькі дослідники добилися рекордного світлового потоку в 105 лм / Вт від світлодіода на квантових точках. Їх розробка являє собою синій світлодіод з гнучкою лінзою, всередині якої знаходиться з’єднання наночастинок кадмію, селену, цинку і сірки. Отримані вони під впливом високих температур і знаходиться в рідкому агрегатному стані.

Квантові точки ,застосування.Для отримання чистого білого кольору світло від синіх світлодіодів потрібно перетворити в зелений і червоний. Експериментальним шляхом було визначено оптимальні умови для отримання квантових точок, випромінюючих світіння необхідних кольорів.

Квантові точки дозволяють отримати нове покоління світлодіодних випромінюючих покриттів. Їх можна наносити на гнучкі або прозорі поверхні. Крім того створити нові типи освітлювальних приладів, інтегрованих в навколишній простір.