SMD та COB.

Що таке SMD та COB.

SMDSMD та COB. Розміри СОВ. та COB. Всі вже звикли до існування світлодіодів. Ми ними користуємося не цікавлячись тим, як вони зроблені. Адже це електронний компонент — напівпровідник. І розмір світлодіода всього лише з макове зернятко. А жовте тіло, яке ми бачимо, це люмінофор, який покриває кристал і відповідає за формування комфортного для людини спектра випромінювання. Він необхідний, бо сам світлодіод світить яскраво синім світлом на одній частоті.

У цій статті ми розповімо про особливості конструкції світлодіодів, що застосовуються для освітлення.

Світлодіоди випускаються в трьох видах корпусів.

Це філамент SMD та COB.

Розглянемо:

  • SMD-Електронні компоненти, що використовуються для поверхневого монтажу на друковані плати або стрічку (від Surface Mounting Device (компонент, що монтується на поверхню)).
  • Філамент в світлодіодних лампах — світловипромінюючий ниткоподібний елемент, що складається з безлічі послідовно з’єднаних кристалів світлодіодів.
  • COB — Chip on Board, ( «мікросхема на платі») — технологія монтажу кристалів світлодіодів, при якій їх без власного корпусу розпаювали безпосередньо на невелику друковану плату.

У всіх типах корпусів ЛЕД кристалиSMD та COB. Світлодіод RGB покриваються ізолюючої сумішшю люмінофору, який створює відкоригований спектр випромінювання та захищає елементи від зовнішніх впливів.

Всі ці технології мають як плюси, так і мінуси. Світлодіоди зібрані за технологією SMD компактні, але мають невелику потужність. Їх використовують при виробництві світлодіодних стрічок і друкованих плат різної конфігурації.

 Модулі COB мають головний плюс в тому, що десятки кристалів зібрані на компактній платі. Це дозволяє збирати компактні потужні вуличні та промислові світильники і прожектори.

SMD та COB. «Мінуси» технологій.

SMD та COB. SMD світлодіод.Вони потребують радіатор для ефективного охолодження. Для того щоб світлодіод пропрацював до 100 000 годин, він не повинен нагріватися більше, ніж 50-60 градусів.

І SMD і COB світять в одному напрямку з кутом в 110 градусів. Хоча для вуличного і промислового освітлення, направлене світло це швидше навіть перевага.

Філамент застосовується в освітлювальних лампах зі стандартними патронами для люстр, бра і настільних ламп. Головний «плюс» це те, що він випромінює світло на всі боки на 360 градусів. Головний «мінус» філамента полягає в тому, що ці елементи закриті в скляній колбі, що призводить до перегріву і це скорочує термін життя лампи до 10 — 15 тисяч годин.

Компанія «ПБЛ» збирає свої світильники як на SMD діодах, так і COB матрицях. На компактних SMD світлодіодах виробництва OSRAM ми виготовляємо друковані плати, які застосовуємо для збирання світильників ARMSTRONG та LINE.

На СОВ  ми збираємо потужні вуличні та промислові світильники і прожектори серій CORSAR, NEEDLE, MINER і FOCUS.

Вся наша продукція представлена на сторінках сайту. Крім того Її можна побачити на нашому виробництві на стенді.

SMD та COB.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *