Світлодіод. Історія винаходу

Світлодіод . Що це. 

Світлодіод — це відомий нам напівпровідниковий прилад з звичайним дірково — електронним переходом. Але в порівнянні з діодами, коли через нього проходить ток у прямому напрямку у нього крім того з’являється світлове випромінювання.

Але елемент випромінює світловий потік наСвітлодіод СОВ. одній частоті. Це означає, що він може світитись тільки червоним, синім або зеленим світлом. Колір світіння залежить від хімічного складу кристала напівпровідника та його фізичних властивостей. Ефективно працюють ті напівпровідники, які відносяться до прямозонних. Це такі елементи, у яких виникають прямі міжзонні оптичні переходи. Змінюючи поєднання та склад напівпровідникових елементів, можна отримати світіння на одній заданій частоті. Це увесь видимий діапазон: від ультрафіолетового, до інфрачервоного світла.

Історія винаходу.

Тепер трохи історії про створення сучасних світлодіодів, зручних для застосування у побутових лампах, світильниках та прожекторах вуличного, та промислового освітлення.

Випромінювання кристалу світлодіода.Вперше ефект світіння виявив і описав у 1907 р. експериментатор з Великобританії Генрі Раунд. Він помітив, що якщо пропустити електричний ток через пару метал — карбід кремнію, то на катоді з’єднання з’явилося невелике світіння зеленого, померанчевого або жовтого кольорів.

Досліди продовжувалися в різних лабораторіях. У 1961 році в США інженери Гаррі Пітман і Джеймс Роберт Байярд відкрили та розробили технологію виготовлення світлодіодів що випромінюють інфрачервоне світло. Вже у 1962 році було почато їх серійне виробництво.

Але новий прилад, який міг бути широко застосований у 1962 р. розробив Нік Голоняк-молодший (Нік Голоняк, русин за походженням. Винахідник лазерних світлодіодів, що стоять на всіх CD та DVD — програвачах) для фірм General Electric. Цей елемент випромінював червоне світло, яке бачить людина. Його учень Джордж Крафорд домігся від них жовтого світіння. А червоний і червоно — помаранчевий у 1972 році у нього вже світився яскравіше у десять разів.

Перший світлодіодний індикатор.Яскраво-синій світлодіод розробив та запустив у виробництво Жак Панков з RCA (США). Це був елемент для масового застосування при виробництві індикаторів різних типів. Наприклад «Х’юлетт — Паккард» застосував його при виробництві кишенькових калькуляторів.

Трохи пізніше, в 1976 році дослідник Т. Пирсол розробив випромінювач більшої яскравості, який застосували для передачі даних по волоконно-оптичним лініям.

Технологічний прорив.

Світлодіод, SMD.Прорив у технологіях виробництва ЛЕД здійснили у 1983 році інженери японської фірми Citizen Electronics. Вони створили перший SMD світлодіод.

Вже в 1990 році інженери японської корпорації «Nichia Chemical Industries» розробили технологію виробництва яскравого елемета, що випромінює яскраве синє світло. У 1993 році почалося їх виробництво, а вже в 1996 році почали виробляти прилади з яскравим білим світлом!

За винахід дешевого способу виробництва світлодіодів японським вченим Ісама Акасаки, Сюдзи Накамура та Хіросі Амано у 2014 році була присуджена Нобелівська премія з фізики!

У 2003 році компанія Citizen Electronics розробила можливості виробництва модулів СОВ (Chip-On-Board). Це дозволяє на маленькій площі підложки розмістити десятки кристалів. Це дозволяє збирати потужні та яскраві світильники за допомогою компактних світлодіодних джерел світла.

Ця технологія продовжує розвиватися. Про інші особливості та недоліки світлодіодного світла розглянемо в інших статтях.елемент

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *